Türkiye Hakkında

Ana Sayfa

Türkiye Hakkında

Asya ve Avrupa arasında bir köprü görevi gören, çok zengin tarihi mirasa sahip TÜRKİYE’ye hoşgeldiniz. Büyük olasılıkla başka hiçbir yer son 10.000 yıl boyunca bu kadar çeşitli medeniyete tanıklık etmemiştir. Bu topraklarda Büyük Mezopotamya medeniyeti sonrasında, Hitit ve Urartu Krallıkları gelişmiş ve Batı Anadoluda İyon ve Roma Uygarlıkları ilerlemiştir.

Türkiye’ye yapılacak olan gezi, büyüleyici bir deneyim ve unutulmaz bir macera olacaktır!

Şüphesiz Türkiye muhteşem manzaraları, doğal güzellikleri, arkeolojik tarihi ve kültürel birçok alanı ile dünyanın en büyük “açık hava müzeleri”nden biridir.


Türkiye’nin kozmopolit şehri İstanbul, geçmişte 2 büyük imparatorluğun başkenti olma onuruna sahiptir. Öncelikle Bizans ve daha sonra Osmanlı İmparatorluğu. Anadolu kendi başına insanlar, kültürler ve dinler için bir geçiş yolu olmuştur. Örneğin Hristiyanlık burada büyümüş ve İslam Selçuklu - Osmanlı İmparatorlukları tarafından burada yüceleştirilmiştir.

V-Go Yatçılık
V-Go Yatçılık

Türkiye’ye yapılacak olan bir ziyaret sadece güzel manzaralar ve tarihi anıtlardan oluşmayacak, keyifli anlar geçirmeniz için de bol bol vaktiniz olacaktır. Türkiye, dağcılar, trekking ve kayak severler için heybetli dağları, 8.000 km'nin üzerinde sahil şeridi, resimsi koyları, gölleri, yıl boyunca devam eden kar ile güneşin iç içe bulunduğu alanları, sağlam ve genişlemeye devam eden turizm altyapısı, dünyanın en lezzetli mutfaklarından biri olarak yemekleri ve son derece misafirperver insanları ile boş zamanlarınız için çok çeşitli alternatifler sunar.

Biliyor muydunuz?

  • Türkiye % 3’ ü Avrupa’da, % 97’si Asya’da bulunan bir ülkedir.
  • Doğunun bir şehri olan Van’ın gizemli kedilerinin 1 gözü mavi, 1 gözü ise yeşildir.
  • Yapılan bir araştırmaya göre, 25 yaş üstü Türk erkeklerinin % 62’sinin bıyıklı olduğu, ancak 16-40 yaş arası Türk kadınlarının % 68’nin bıyığı itici bulduğu, fakat Türk nüfusunun genelinde % 30’unun bıyığı erkekliğin bir göstergesi olduğunu düşündüğü ortaya çıkmıştır.
  • Atatürk İsviçre Medeni Kanunu ve İtalyan Ceza Kanunu’nu Türkiye’ye adapte ederek Türk hukuk sistemini laikleştirmiştir.
  • 1923 - 1924 yıllarındaki Atatürk reformları öncesinde hiçbir Türk’ün soyadı yoktu.
  • Noel Baba Patara’da doğdu ve Demre’de piskoposluk yaptı.
  • İstanbul’un en ünlü pazarlarından olan 540 yıllık Kapalı Çarşı’nın içinde 64 sokak, 4.000 mağaza, 22 giriş ve 25.000 çalışan bulunmaktadır.
  • Hollandalılara ünlü laleleri Türkler tarafından verilmiştir.
  • Türkiye 1952 yılından beri Nato üyesi ve ABD müttefikidir.

V-Go Yatçılık
V-Go Yatçılık