Teknede Yaşam

Ana Sayfa

Teknede Yaşam

Yat turuna çıkmakta amaç nedir? Ana hedef gezilen doğal güzellikteki mekanlarda arkadaşlarla muhteşem zaman geçirmek tabi ki… Ancak günlerin en güzel şekilde yaşanması adına, günlük yaşamla ilgili bilinmesi gereken birkaç önemli nokta vardır.
Hayalinizdeki tatili gerçekleştirebilmeniz için, birkaç ana güvenlik kuralını bilmeniz çok yararlı olacaktır. Misafirlerimizin ve mürettebatın güvenliği her zaman ilk sırada gelmektedir.

V-Go Yatçılık
V-Go Yatçılık
V-Go Yatçılık

Can Yelekleri


Kişisel Can Yeleği, suyun içindeyken başınızın denizin üzerinde kalmasını sağlayacak ve düzgün nefes almanızı sağlayacak pozisyonda tutacak şekilde dizayn edilmiştir.
Can yelekleri tüm kabinlerde yatakların altında ve / veya genel oturma alanında bulunmaktadır. Konu ile ilgili gulet mürettebatından yardım alabilirsiniz.

Yangın Söndürücüler

Yatımızdaki yangın söndürücüler Sahil Güvenlik onaylıdır.

Yangın Battaniyeleri

Gulette bulunan yangın battaniyeleri Gemi Yangın Güvenliği Yönetmeliğinin tüm kurallarına uygundur.

Teknenin Toplu Olması Gerekliliği

Basit konforun ötesinde ana güvenlik kurallarından biri tekne hareket etmeden önce hem kabinlerde hem de genel kullanım alanlarında her şeyin düzgün bir şekilde toplanıp güvenli hale getirilmesidir. Tüm misafirlerimizin bu kuralın gerekliliğini anlayıp uyum sağlayacağını umuyoruz. Çünkü düzenli şekilde tutulmayan ve güvenlik önlemi alınmamış eşyalarınızın uçma olasılığı mevcuttur. Güvenlik önlemlerinin yanında size düzgün bir teken sağlamayı hedefliyoruz. Çünkü gulet bir dönem için de olsa eviniz olacaktır, ayrıca başka birinin de özel mülküdür. Bundan dolayı sizden nazik olmanızı bekliyoruz.

Teknede Ayakkabı Yasaktır

Sokakta giydiğiniz normal ayakkabılarınız bota kesinlikle kabul edilmemektedir. Ayrıca tahta zemin olan yerlerde yalın ayak yürümek de yatta bir kuraldır. Güverte civarında (içinde değil) dolaşmak için yumuşak tabanlı ayakkabılar kullanılabilir.

Teknede Tuvalet

Bir yat tuvaleti karmaşık ve hassas bir yapıya sahip olup çok kolayca tıkanabilme özelliği bulunmaktadır. Bu nedenle klozetlere tuvalet kağıdı ya da herhangi başka bir sıhhi ürün atmamanızı, bunlar için tuvaletlerde bulunan çöp kutularını kullanmanızı rica ediyoruz. Tuvalet kullanıldıktan sonra kötü koku oluşmaması için, sifon pompasını atığın gittiğinden emin oluncaya kadar çekiniz. Kötü kokuları azaltmanın başka bir yolu da erkeklerin tuvaleti oturarak kullanmasıdır. Güzel bir tatil için bu kurallara uymanızı rica ediyoruz.

Su

Gulette su kesinlikle sınırlıdır. Dolayısıyla yapacağınız duşlarınızı kısa tutmanızı ve dişlerinizi fırçalarken suyu boşa akıtmamanızı rica ediyoruz.

Elektrik

Yatlarda Elektrik genllikle 12 ve 24 volt tur. Dolapların soğutulması klimalar için jenaratör kullanılmaktadır. elektrikli aletlerinizin kullanmı için belirli saatlerde jenaratör çaliştirlmaktadir.

Yolculara, mürettebata ve Sudaki Diğer Kişilere Saygı

Teknede yaşamanın evde yaşamayla pek bir farkı yoktur, açtığımız muziğin sesine, kullanılan suyun miktarına, peronelin servis saatlerine, yemek saatlerine, doğaya saygılı olmak, tedbirli ve temkinli olmak, Teknenin hareket halinde olmasına dikkat ederek denize girmek.

Deniz Tutması

Deniz tutması sık sık karşılaştığımız bir durumdur. Yanınıza deniz tutması hapı alabilirsiniz. Yatlarımızda deniz tutmasını önleyici haplarımız bulunmaktadır.

Sigara

Yatın ve kendi guvenliğiniz için kapalı alanlarda,kabinlerde sigara içmemenizi tavsiye ederiz.

Keyif ve Eğlence

Mavi yolcuğun en önemli kısmı tabiki tatilinizden keyif almak ve eğlenmek. Günlük yaşam kurallarına uyulduğu sürece sorunsuz bir tatil geçireceğinize emin olabilirsiniz. İyi tatiller

V-Go Yatçılık